ΕΚΛΗΛΩΣΕΙΣ:

Events:

ΟΛΕΣ

ALL

ferseunlloc-web-81.jpg

Πεμ 28 Ιουν 2018 - Κυρ 08 Ιουλ 2018

La Coja Dansa, Τρύπωσα / Carve a Niche

θεατρο

Thu 28 Jun 2018 - Sun 08 Jul 2018

La Coja Dansa, Τρύπωσα / Carve a Niche

theatre

taverna-football.jpg

Παρ 15 Ιουν 2018 - Δευ 25 Ιουν 2018

2018 World Cup Russia at the terrace

προβολη

Fri 15 Jun 2018 - Mon 25 Jun 2018

2018 World Cup Russia at the terrace

screening

ther.jpg

Πεμ 21 Ιουν 2018

Θερινό Ηλιοστάσιο 2018

dj set

Thu 21 Jun 2018

Θερινό Ηλιοστάσιο 2018

dj set

tokyo-.jpg

Τετ 20 Ιουν 2018

Sssh!Silent Movies, Tokyo!

προβολη

Wed 20 Jun 2018

Sssh!Silent Movies, Tokyo!

screening

xalatsis-10.jpg

Τρι 19 Ιουν 2018 - Κυρ 24 Ιουν 2018

ΕΞΑΡΧΕΙΑ θραυσματικοί χάρτες 1

εικαστικα

Tue 19 Jun 2018 - Sun 24 Jun 2018

ΕΞΑΡΧΕΙΑ θραυσματικοί χάρτες 1

arts

requiem-promo-photo-01-©-myrto-apostolidou-small.jpg

Πεμ 14 Ιουν 2018 - Κυρ 17 Ιουν 2018

REQUIEM a choreographed portrait, Αλέξης Τσιάμογλου / RoughCut

χορoς

Thu 14 Jun 2018 - Sun 17 Jun 2018

REQUIEM a choreographed portrait, Αλέξης Τσιάμογλου / RoughCut

dance

in-a-gadda-da-vida-2.jpg

Παρ 27 Απρ 2018 - Παρ 15 Ιουν 2018

In A Gadda Da Vida -Επτά Ημέρες Δημιουργίας-

θεατρο

Fri 27 Apr 2018 - Fri 15 Jun 2018

In A Gadda Da Vida -Επτά Ημέρες Δημιουργίας-

theatre

medeamaterial-collage.jpg

Τετ 11 Απρ 2018 - Πεμ 14 Ιουν 2018

Medeamaterial (Μήδειας Υλικό) του Heiner Müller

θεατρο

Wed 11 Apr 2018 - Thu 14 Jun 2018

Medeamaterial (Μήδειας Υλικό) του Heiner Müller

theatre

flirt-hal-haley-2.jpg

Τετ 13 Ιουν 2018

Sssh! Silent Movies, Flirt

προβολη

Wed 13 Jun 2018

Sssh! Silent Movies, Flirt

screening

form.jpg

Τετ 06 Ιουν 2018 - Κυρ 10 Ιουν 2018

FORM.AT, Ελεονώρα Ηλία / A Priori Dance co.

χορoς

Wed 06 Jun 2018 - Sun 10 Jun 2018

FORM.AT, Ελεονώρα Ηλία / A Priori Dance co.

dance

1-0391.jpg

Παρ 08 Ιουν 2018

Cosmonauts of Inner Space, Πάρτυ εγκαινίων έκθεσης

εικαστικα

Fri 08 Jun 2018

Cosmonauts of Inner Space

arts

33432923-10156293477657410-3053294952260829184-n.jpg

Τετ 06 Ιουν 2018

Sssh! Silent Movies, Alice in the cities

προβολη

Wed 06 Jun 2018

Sssh! Silent Movies, Alice in the cities

screening

kyra2.jpg

Τρι 01 Μαι 2018 - Τρι 05 Ιουν 2018

Η Κυρά της Θάλασσας, του Χένρικ Ίψεν

θεατρο

Tue 01 May 2018 - Tue 05 Jun 2018

Η Κυρά της Θάλασσας, του Χένρικ Ίψεν

theatre

bobviva816.jpg

Δευ 28 Μαι 2018 - Κυρ 03 Ιουν 2018

Bob Theatre Festival 2018

φεστιβαλ

Mon 28 May 2018 - Sun 03 Jun 2018

Bob Theatre Festival 2018

festival

ταβ.jpg

Κυρ 03 Ιουν 2018

Η ταβέρνα για μια μέρα στην ταράτσα!

φαγητό

Sun 03 Jun 2018

Η ταβέρνα για μια μέρα στην ταράτσα!

food

zazie-2.jpg

Τετ 30 Μαι 2018

Sssh!Silent Movies, Zazie dans le métro

προβολη

Wed 30 May 2018

Sssh!Silent Movies

screening

Τετ 30 Μαι 2018

Η ταβέρνα για μια μέρα στην ταράτσα!

φαγητό

Wed 30 May 2018

Η ταβέρνα για μια μέρα στην ταράτσα!

food

20180518-202825.jpg

Τρι 29 Μαι 2018

Flower Full Moon

dj set

Tue 29 May 2018

Flower Full Moon

dj set

paradise-photo.jpg

Πεμ 10 Μαι 2018 - Κυρ 27 Μαι 2018

ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΟΥ, Κεφάλαιο 1 - Παράδεισος, σκην. Χρήστος Πασσαλής

θεατρο

Thu 10 May 2018 - Sun 27 May 2018

Το Βιβλίο του Εαυτού μου, Κεφάλαιο 1 - Παράδεισος

theatre

bios-terrace.jpg

Πεμ 17 Μαι 2018

Ταράτσα Μπάιος opening night

dj set

Thu 17 May 2018

Ταράτσα Μπάιος opening night

dj set

antitheseis-fotos.jpg

Τετ 16 Μαι 2018

Αντιθέσεις Φωτός

παρουσίαση

Wed 16 May 2018

Contrast in Light

presentation

ekklisiastis-©geli-kalampaka-a.jpg

Πεμ 12 Απρ 2018 - Κυρ 06 Μαι 2018

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΗΣ, σκην. Αντώνης Αντωνόπουλος

θεατρο

Thu 12 Apr 2018 - Sun 06 May 2018

ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΗΣ, σκην. Αντώνης Αντωνόπουλος

theatre

loveissues.jpg

Παρ 04 Μαι 2018

Love Issues, Dreamer & Simeon

dj set

Fri 04 May 2018

Love Issues, Dreamer & Simeon

dj set

oti-boreis-me-opou-18-karatzass.jpg

Δευ 12 Φεβ 2018 - Πεμ 03 Μαι 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι - Δημήτρης Καραντζάς

σεμιναριο

Mon 12 Feb 2018 - Thu 03 May 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι - Δημήτρης Καραντζάς

seminar

img-6105.jpg

Τετ 28 Φεβ 2018 - Κυρ 01 Απρ 2018

Έντεν φον Χόρβατ, Κάζιμιρ και Καρολίνα σκην. Γιάννης Χουβαρδάς

θεατρο

Wed 28 Feb 2018 - Sun 01 Apr 2018

Κάζιμιρ και Καρολίνα, Πρόσκληση ενδιαφέροντος συμμετοχής σε εργαστήριο και παράσταση

theatre

oti-boreis-me-opou-17-18-b.jpg

Τρι 09 Ιαν 2018 - Κυρ 01 Απρ 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι - β' κύκλος

σεμιναριο

Tue 09 Jan 2018 - Sun 01 Apr 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι - β' κύκλος

seminar

dek-1906-.jpg

Τρι 27 Μαρ 2018

Ένκε Φεζολλάρι, Άμλετ του Ουίλλιαμ Σαίξπηρ - Παρουσίαση εργαστηρίου

σεμιναριο

Tue 27 Mar 2018

Ένκε Φεζολλάρι, Άμλετ - Παρουσίαση εργαστηρίου

seminar

rokou.jpg

Τρι 20 Μαρ 2018

Λίνα Ρόκου, Το τέλος της πείνας

παρουσίαση

Tue 20 Mar 2018

Λίνα Ρόκου, Το τέλος της πείνας

presentation

mairoula-key-cropped.jpg

Σαβ 13 Ιαν 2018 - Παρ 16 Φεβ 2018

Μ.Α.Ι.Ρ.Ο.Υ.Λ.Α., της Λένας Κιτσοπούλου

θεατρο

Sat 13 Jan 2018 - Fri 16 Feb 2018

Μ.Α.Ι.Ρ.Ο.Υ.Λ.Α., της Λένας Κιτσοπούλου

theatre

5.jpg

Πεμ 21 Δεκ 2017 - Κυρ 11 Φεβ 2018

Η Καρφίτσα (ή Απλά Μαθήματα Επιβίωσης)

θεατρο

Thu 21 Dec 2017 - Sun 11 Feb 2018

Η Καρφίτσα (ή Απλά Μαθήματα Επιβίωσης)

theatre

mg-7589film-tone-01.jpg

Δευ 05 Φεβ 2018 - Πεμ 08 Φεβ 2018

Μαριάννα Καβαλλιεράτου, They

χορoς

Mon 05 Feb 2018 - Thu 08 Feb 2018

Μαριάννα Καβαλλιεράτου, They

dance

Πώς-να-γίνεις-αμύγδαλο-©Πάνος-Μιχαήλ-13.jpg

Τετ 20 Δεκ 2017 - Τετ 07 Φεβ 2018

Πώς να γίνεις αμύγδαλο;

θεατρο

Wed 20 Dec 2017 - Wed 07 Feb 2018

Πώς να γίνεις αμύγδαλο;

theatre

photo2a©kikipapadopoulou.jpg

Παρ 01 Δεκ 2017 - Τρι 06 Φεβ 2018

Το πεπρωμένο ονομάζεται Κλοτίλδη

θεατρο

Fri 01 Dec 2017 - Tue 06 Feb 2018

Το πεπρωμένο ονομάζεται Κλοτίλδη

theatre

oti-boreis-brusku.jpg

Σαβ 27 Ιαν 2018 - Κυρ 04 Φεβ 2018

Παρουσίαση Εργαστηρίου - Α.Μπρούσκου, Οι Δούλες του Ζαν Ζενέ

σεμιναριο

Sat 27 Jan 2018 - Sun 04 Feb 2018

Παρουσίαση Εργαστηρίου - Α.Μπρούσκου, Οι Δούλες του Ζαν Ζενέ

seminar

enas-akomi-iroas-site.jpg

Δευ 04 Δεκ 2017 - Τρι 30 Ιαν 2018

Ένας ακόμη ήρωας, μια ελεγεία για τον αδύναμο άνθρωπο

θεατρο

Mon 04 Dec 2017 - Tue 30 Jan 2018

Ένας ακόμη ήρωας, μια ελεγεία για τον αδύναμο άνθρωπο

theatre

theamalogo1.jpg

Σαβ 13 Ιαν 2018

Ομάδα ΘΕ.ΑΜ.Α. 2018 - Παρουσίαση θεατρικών βιβλίων και δράσεων

θεατρο

Sat 13 Jan 2018

Ομάδα ΘΕ.ΑΜ.Α. 2018 - Παρουσίαση θεατρικών βιβλίων και δράσεων

theatre

oti-boreis-me-opou-17-18.jpg

Δευ 18 Σεπ 2017 - Δευ 08 Ιαν 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι

σεμιναριο

Mon 18 Sep 2017 - Mon 08 Jan 2018

Ό,τι μπορείς, με ό,τι έχεις, όπου είσαι

seminar

square-bios-1.jpg

Παρ 01 Δεκ 2017 - Κυρ 07 Ιαν 2018

Περί Τυφλότητος, σκην. Αλέξανδρος Ραπτοτάσιος

θεατρο

Fri 01 Dec 2017 - Sun 07 Jan 2018

Περί Τυφλότητος

theatre

04-gc.jpg

Δευ 23 Οκτ 2017 - Τρι 02 Ιαν 2018

O ήχος που έχει το χώμα στο μικροσκόπιο

θεατρο

Mon 23 Oct 2017 - Tue 02 Jan 2018

O ήχος που έχει το χώμα στο μικροσκόπιο

theatre

destination-free-site.jpg

Πεμ 14 Δεκ 2017 - Κυρ 17 Δεκ 2017

Ομάδα {1,1,1}, Destination Free

χορoς

Thu 14 Dec 2017 - Sun 17 Dec 2017

Ομάδα {1,1,1}, Destination Free

dance

lulu-02-d.jpg

Δευ 02 Οκτ 2017 - Παρ 15 Δεκ 2017

Lulu, του Φρανκ Βέντεκιντ

θεατρο

Mon 02 Oct 2017 - Fri 15 Dec 2017

Lulu, του Φρανκ Βέντεκιντ

theatre

100ρολοι-viva816.jpg

Τετ 11 Οκτ 2017 - Τετ 06 Δεκ 2017

Οι 100 ρόλοι που δεν πρόλαβα να παίξω, με τον Δημήτρη Φραγκιόγλου

θεατρο

Wed 11 Oct 2017 - Wed 06 Dec 2017

Οι 100 ρόλοι που δεν πρόλαβα να παίξω, με τον Δημήτρη Φραγκιόγλου

theatre

minis-viva816.jpg

Πεμ 26 Οκτ 2017 - Κυρ 26 Νοε 2017

Μήνις, η επανάσταση του καναπέ

θεατρο

Thu 26 Oct 2017 - Sun 26 Nov 2017

Μήνις, η επανάσταση του καναπέ

theatre

img-1385.jpg

Πεμ 16 Νοε 2017 - Κυρ 26 Νοε 2017

Ελεύθεροι Πολιορκημένοι, σκην. Δημήτρης Μπίτος

θεατρο

Thu 16 Nov 2017 - Sun 26 Nov 2017

Ελεύθεροι Πολιορκημένοι, σκην. Δημήτρης Μπίτος

theatre

poster1.jpg

Παρ 10 Νοε 2017 - Σαβ 11 Νοε 2017

Χανς - Μέσα στο Ένα το Πολύ

θεατρο

Fri 10 Nov 2017 - Sat 11 Nov 2017

Χανς - Μέσα στο Ένα το Πολύ

theatre

parisaktos.jpg

Πεμ 02 Νοε 2017 - Κυρ 05 Νοε 2017

Ομάδα Χορευτές, Ο Παρείσακτος

χορoς

Thu 02 Nov 2017 - Sun 05 Nov 2017

Ομάδα Χορευτές, Ο Παρείσακτος

dance

lenz2.png

Τετ 20 Σεπ 2017 - Κυρ 08 Οκτ 2017

Lenz του Georg Büchner, σκην. Χάρης Φραγκούλης

θεατρο

Wed 20 Sep 2017 - Sun 08 Oct 2017

Lenz

theatre

august-fullmoon-pic.jpg

Δευ 07 Αυγ 2017

August Full Moon

Παποτό

Mon 07 Aug 2017

August Full Moon

Papoto

possession-sq.jpg

Τρι 01 Αυγ 2017

Sssh! Silent Movies, Andrzej Zulawski - Possession

προβολη

Tue 01 Aug 2017

Sssh! Silent Movies, Andrzej Zulawski - Possession

screening

runawaytrain.jpg

Τετ 26 Ιουλ 2017

Sssh! Silent Movies, Andrei Konchalovsky - Runaway Train

προβολη

Wed 26 Jul 2017

Sssh! Silent Movies, Andrei Konchalovsky - Runaway Train

screening

pere-faura-site-1.jpg

Κυρ 16 Ιουλ 2017 - Δευ 17 Ιουλ 2017

Πέρε Φάουρα, Γλυκός πυρετός [εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

χορoς

Sun 16 Jul 2017 - Mon 17 Jul 2017

Πέρε Φάουρα, Γλυκός πυρετός [εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

dance

lenfer1.jpg

Τετ 12 Ιουλ 2017

Sssh! Silent Movies, Henri-Georges Clouzot - L’enfer

προβολη

Wed 12 Jul 2017

Sssh! Silent Movies, Henri-Georges Clouzot - L’enfer

screening

july-fullmoon-9julyfb.jpg

Κυρ 09 Ιουλ 2017

July Full Moon

Παποτό

Sun 09 Jul 2017

July Full Moon

Papoto

silent-movies-5julysq.jpg

Τετ 05 Ιουλ 2017

Sssh! Silent Movies, Success Is the Best Revenge

προβολη

Wed 05 Jul 2017

Sssh! Silent Movies, Success Is the Best Revenge

screening

augoustos.jpg

Τετ 28 Ιουν 2017 - Κυρ 02 Ιουλ 2017

Aύγουστος, σε ποίηση Γιώργου Βέλτσου

θεατρο

Wed 28 Jun 2017 - Sun 02 Jul 2017

Aύγουστος, σε ποίηση Γιώργου Βέλτσου

theatre

mynights1.jpg

Τετ 28 Ιουν 2017

Sssh! Silent Movies, My Nights Are More Beautiful Than Your Days

προβολη

Wed 28 Jun 2017

Sssh! Silent Movies, My Nights Are More Beautiful Than Your Days

screening

kinkaleri-realgoodtime-photo-jacopo-jenna-site-1.jpg

Τετ 21 Ιουν 2017 - Πεμ 22 Ιουν 2017

Kinkaleri Real, Good Time / All! [εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

χορoς

Wed 21 Jun 2017 - Thu 22 Jun 2017

Kinkaleri Real Good Time / All! [εκδήλωση του Φεστιβάλ Αθηνών]

dance

ημεριδα2.jpg

Παρ 16 Ιουν 2017

Συμβολισμός και Αλληγορία. Το πολιτικό σχόλιο στις αφηγηματικές και αναπαραστατικές τέχνες

θεατρο

Fri 16 Jun 2017

Συμβολισμός και Αλληγορία. Το πολιτικό σχόλιο στις αφηγηματικές και αναπαραστατικές τέχνες

theatre

the-practice-of-dramarurgy-2.jpg

Πεμ 15 Ιουν 2017

Παρουσίαση Βιβλίου, The Practice of Dramaturgy: Working on Actions in Performance (Valiz, 2017)

θεατρο

Thu 15 Jun 2017

Παρουσίαση Βιβλίου, The Practice of Dramaturgy: Working on Actions in Performance (Valiz, 2017)

theatre

follicle17-v816.jpg

Δευ 12 Ιουν 2017 - Πεμ 15 Ιουν 2017

Follicle/Θύλαξ

θεατρο

Mon 12 Jun 2017 - Thu 15 Jun 2017

Follicle/Θύλαξ

theatre

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22